Sorry, no posts matched your criteria.

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

مقایسه ابعاد و اندازه اکسپریا XZ2 Premium با اکسپریا XZ2 و اکسپریا XZ2 Compact

۲۸ فروردین ۱۳۹۷
87 views
بدون نظر


اکسپریا XZ2 Premium آخرین عضو یک خانواده سه نفره است که دیرتر از دو برادر خود رونمایی شد. پس از رونمایی اکسپریا XZ2 و اکسپریا XZ2 Compact، سونی کمتر از دو ماه فرصت خواست تا سومین عضو این خانواده را هم برای معرفی آماده کند. سرانجام روز گذشته سونی در حالی که هیچکس انتظار آن را نداشت، از گوشی اکسپریا XZ2 Premium رونمایی کرد.

بر خلاف اکسپریا XZ2 و اکسپریا XZ2 Compact، سونی در نسخه پرمیوم این خانواده از صفحه نمایش 16:9 استفاده کرد. حتما مطلع هستید که گوشی های اکسپریا XZ2 و اکسپریا XZ2 Compact دارای استاندارد 18:9 برای صفحه نمایش هستند که به همین خاطر ظاهر کشیده تر و حاشیه های کمتری دارند. اکسپریا XZ2 Premium نسبت به دو گوشی دیگر هم خانواده خود حاشیه های بیشتری دارد، اما بین دو نسل قبلی گوشی های پرمیوم کم حاشیه ترین است.

صفحه نمایش اکسپریا XZ2 Premium تنها یک دهم اینچ از صفحه نمایش اکسپریا XZ2 بزرگتر است اما به خاطر حاشیه های بیشتر و صفحه نمایش 16:9، قد و قواره بزرگتری نسبت به این دستگاه دارد. در سه تصویر زیر ابعاد گوشی های اکسپریا XZ2 Premium، اکسپریا XZ2 و اکسپریا XZ2 Compact را مشاهده میکنید.

اگر این سه گوشی را در قاب یک تصویر کنار هم قرار دهیم، به خوبی اندازه هر سه دستگاه مشخص میشود. در دو تصویر زیر، این سه گوشی با در نظر گرفتن اندازه اصلی کنار هم قرار گرفتند. مشاهده میکنید که از نظر ارتفاع اکسپریا XZ2 و اکسپریا XZ2 Premium تقریبا نزدیک به هم هستند، اما عرض اکسپریا XZ2 Premium بسیار بیشتر از اکسپریا XZ2 است.

نکته دیگر در خصوص محل قرار گیری سنسور اثر انگشت است. اگر عکس دوم که از نمای پشت گرفته شده را مشاهده کنید، متوجه این موضوع خواهید شد که فاصله سنسور اثر انگشت از پایین دستگاه در هر سه گوشی برابر است، اما با توجه به ابعاد کوچکتر مدل کامپکت، این سنسور تقریبا در نیمه بالایی دستگاه قرار میگیرد. در حالی که برای اکسپریا XZ2 Premium و اکسپریا XZ2 این سنسور دقیقاً در مرکز است که کمی کار کردن با آن را مشکل میسازد.

مشخصات XZ2 Premium XZ2 XZ2 Compact
صفحه نمایش ۵٫۸ اینچ ۵٫۷ اینچ ۵٫۰ اینچ
نسبت صفحه به بدنه ۷۳٫۴ درصد ۷۶٫۱ درصد ۷۳٫۵ درصد
 طول ۱۵۸ میلی متر  153 میلی متر ۱۳۵ میلی متر
 عرض ۸۰ میلی متر  72 میلی متر ۶۵ میلی متر
 ضخامت ۱۱٫۹ میلی متر  11.1 میلی متر ۱۲٫۱ میلی متر
 وزن ۲۳۶ گرم  198 گرم ۱۶۸ گرم

لینک کوتاه مطلب

http://xperiaos.ir/?p=82

برچسب ها

مطالب مشابه