Sorry, no posts matched your criteria.

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

با قابلیت جدید «پیش نمایش صفحه» کار با ویکی پدیا آسان تر از قبل می شود

۳ اردیبهشت ۱۳۹۷
41 views
بدون نظر

دانشنامه آزاد ویکی پدیا از سال ۲۰۰۱ شروع به کار کرد و دسترسی به حجم عظیمی از داده ها را برای کاربران راحت تر از پیش کرد. در طول این سال ها قابلیت های متنوعی به این دانشنامه افزوده شده و اخیراً یک تغییر کاربردی جدید در ویکی پدیا اعمال شده: پیش نمایش صفحات.

به لطف قابلیت جدید که بنا بر ادعای وبسایت ورج یکی از بزرگترین تغییرات سال های اخیر است، می توانید به راحتی با بردن نشانگر ماوس روی لینک های صفحات دیگر، خلاصه ای از آن را در پنجره ای کوچک مشاهده نمایید؛ بدون اینکه نیازی به رفتن به صفحه لینک مورد نظر باشد. با کنار بردن نشانگر ماوس از روی پیوند نیز توضیحات نمایش داده شده محو می شوند.

قابلیت پیش نمایش صفحات در ویکی پدیا

قابلیت پیش نمایش صفحه در ویکی پدیای فارسی

همچنین اگر صفحه مرتبط با لینک مورد نظر دارای تصویر باشد، در توضیحات، خلاصه تصویر اصلی آن نیز نمایش داده می شود. به این ترتیب تجربه کار با ویکیپدیا برای کاربران بیش از پیش ساده شده است.

این قابلیت خصوصاً در زمینه مطالبی که کاربران نیاز دارند صفحات متعددی را برای درک آن باز کنند بسیار کاربردی به نظر می رسد.

بر اساس اعلام ویکی پدیا، این قابلیت برای زبان های آلمانی و انگلیسی در ماه جاری میلادی پیاده سازی شده، ولی برای زبان های دیگری از جمله یونانی، مجاری، ایتالیایی، روسی و … از سال ۲۰۱۷ در حال آزمایش بوده است.

بنا بر اطلاعات منتشر شده در مدیا ویکی این امکان برای سایر زبان ها (قاعدتاً فارسی که نامی از آن برده نشده نیز در میان سایر زبان ها به حساب می آید) از ماه جولای سال ۲۰۱۷ (تیر تا مرداد سال ۹۶) فراهم شده. تجربه خود درباره این قابلیت را با دیجیاتو به اشتراک بگذارید.

 

تماشا کنید: دام بیننده شوخ طبع تلویزیون برای گزارشگر فوتبال؛ چرا همیشه نباید به «ویکی پدیا» اعتماد کرد


لینک کوتاه مطلب

http://xperiaos.ir/?p=153

برچسب ها

مطالب مشابه