Sorry, no posts matched your criteria.

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

با وجود نتایج ناامید کننده، دلیل اصرار سونی به حضور در بازار تلفن های هوشمند چیست؟

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷
35 views
بدون نظر


چند سالی است که سونی موبایل عملکرد قابل دفاعی از خود نشان نمیدهد. با وجود اینکه در مقاطی بخش موبایل سونی به سوددهی رسید، اما همچنان زیر پای این بخش از شرکت سونی محکم نیست و به یک باره خبرهای ناامید کننده ای از آن به گوش میرسد. آخرین خبری که پیرامون واحد موبایل سونی شنیده شد، گزارش مالی پایان سال ۲۰۱۷ بود که نشان از ضرر سنگین این بخش به پیکره سونی داشت. سونی در هدف گذاری سال ۲۰۱۸ نیز سعی در محدودتر کردن بخش موبایل دارد تا باز هم هزینه ها را کاهش دهد.

گزارش مالی جدید سونی که دو روز قبل منتشر شد، یکی از بهترین سال های سونی در تاریخ را نشان داد. عملکرد فوق العاده سونی در تمام بخش ها تحسین برانگیز بود، اما در این بین، بخش موبایل سونی بود که نتوانست به مانند سایر قسمت ها موفق ظاهر شود. وقتی عملکرد واحد موبایل را با سایر بخش ها مثل پلی استیشن مقایسه میکنیم، این سوال پدید می آید که با وجود نتایج ناامید کننده ای که بخش موبایل از خود بر جای گذاشته، دلیل اصرار سونی به حفظ این بخش چیست؟

همه میدانیم که عملکرد سونی موبایل در طی سال های گذشته با انتقاد زیادی رو به رو بوده و حتی با وجود ارائه محصولات کم نقص و با کیفیت، نتوانسته جای خود را در بازار به تثبیت برساند. با این حال سونی همچنان این بخش را محکم حفظ کرده و فعلا تصمیمی به خروج از بازار گوشی های هوشمند ندارد. چرا که به آینده این بخش و فناوری هایی که در سال های پیش رو به کار گرفته خواهد شد امید زیادی دارد.

بعد از اعلام گزارش مالی جدید سونی و اینکه در سال جدید سونی قصد کوچکتر کردن بخش موبایل را دارد، آقای توتوکی در مصاحبه ای نسبت به آینده بخش موبایل واکنش نشان داده و امیدواری خود را برای حضور در این بخش اعلام کرده است. توتوکی شبکه های نسل پنجم را مهمترین دلیل حفظ بخش موبایل دانسته و معتقد است آینده روشنی در انتظار گوشی های هوشمند تحت شبکه های ۵G است. وی در این مورد بیان میکند:

“من قصد دارم در خصوص استراتژی های ما در بخش موبایل، و اهمیت فناوری های 5G به چند مورد مهم اشاره کنم. به کمک ارتباطات پرسرعت، بدون تاخیر و نیز امکان اتصال همزمان تحت شبکه های 5G انتظار میرود آینده ای روشن در انتظار ما باشد که ما در آن پتانسیل بسیاری خواهیم داشت. چرا که این فرصت وجود دارد تا تمام دستگاه ها بوسیله این شبکه ها با یکدیگر در ارتباط باشند.

در راستای استفاده کامل از این تکنولوژی پیشرفته، ما باید تحقیقات گسترده خود را برای ایجاد برنامه های مرتبط ادامه کنیم. با ادامه کار بر روی شبکه های ۵G در کسب و کار گوشی های هوشمند، ما قصد داریم تکنولوژی 5G را به عنوان یک وسیله که می تواند در سراسر گروه سونی مورد استفاده قرار گیرد، توسعه ببخشیم.”

آنچه که به نظر میرسد، سونی موبایل گوشی های هوشمند را برای امروز خود نمیخواهد! سونی از جمله شرکت هایی است که علاوه بر موبایل در حوزه های دیگر نیز فعالیت دارد و به همین سبب، به کمک آینده ای که در انتظار گوشی های هوشمند است، میخواهد این بخش را با کمترین هزینه ممکن حفظ کند تا بتواند به کمک فناوری های آینده، ارتباط میان بخش های مختلف خود را به خوبی حفظ نماید.

منبع:


لینک کوتاه مطلب

http://xperiaos.ir/?p=275

برچسب ها

مطالب مشابه